Logo Nollning  
HR Grå HR Grå
RunorRunor RunorRunor
HR Grå HR Grå
Välkommen     Staben     Schema Media     Nolleuppdragen     Länkar



  Odin Tjurskalle (Martin Belohorka)

Enväldig vikingakonung, befruktad erövrare, storslagen härförare samt besittare av en ganska bekväm stol.

En vittberest härskare med erfarenhet av långväga resor till både Österled och Österlen, och som under sina resor ådragit sig kunskaper i såväl stiltjesegling som kebab-skändning, samt ödelagt ett och annat kejserligt örike.

Stor mjödkännare med näsa för bismaker.

odin@nolla.nu
 
  Ragnar Röksvamp (Markus Helgesson)

Förstående allvetare med mångårig kunskap i aktuell nutidsorientering.

Har ristat en utförlig men föga uppskattad avhandling om vikten av granitkompatibel lagringsmedia.

Känd för att med sin enorma vishet ledsaga vilsna själar genom både medgång och framgång.

ragnar@nolla.nu
 
  Drygin Enbär (Gustav Olsson)

Världsvan härjare och erfaren krigare.

Utbildad kubist, uppfinnare och förmodligen ensam användare av det fyrkantiga hjulet.

Har även tagit gratispoäng på Bytes-handelshögskolan.

Badade vid fyra års ålder.

drygin@nolla.nu
 
  Sloke snorresson (Mathias Lindqvist)

Argsint och slagkraftig bärsärk som besitter ett mäktigt ruseri.

Arbetar ibland extra som trädgårdsmästare och odlar då sin egen flugsvamp.

Vann nästan kast med litet hål under Juniormästerskapen i Birka, men ramlade i egen grop.

sloke@nolla.nu
 
  Runar Stensäker (Johan Folin)

Beryktad slagskämpe och stolt försvarare av knypplingens ädla konst.

Skapade efter ett plundringståg i Nordafrika det första pyramidspelet, för sin ekonomi och hälsa.

En frikostig själ som tar från de rika och ger till sig själv.

runar@nolla.nu
 
HR Grå HR Grå
RunorRunor RunorRunorRunor
HR Grå HR Grå
staben@nolla.nu